Palackba zárt üzenetek…

Egy székely (jómunkásember) feljegyzései az utókornak?

Házi olvasmány

Senki sem szerette azokat a könyveket amit házi olvasmányként akasztottak a nyakunkba a nyári vakációban, pláne most amikor a Z generációt még annyira sem érdekli mint régen és ezt nagyon is megértem hisz azóta nagyon megváltozott a világ (és a politika nem tudja tartani a lépést a nagy techcégekkel akik diktálják az irányt). Ráadásul ha kisebbségi magyarként élsz egy román nyelvű olvasmányt is a nyakadba akasztanak. Pedig nagyon jó olvasni, hisz már azt is tudjuk, hogy a párválasztásnál a szókincs is döntő. Egyáltalán ki olvas, regényeket manapság? Mert aki igen az biztos entellektüell és még tévéje sincs foglalkozása pedig, nyugdíjas irodalom-tanárnő. Nekem sincs időm erre de amióta elektronikus, könyvolvasóval rendelkezek, évente legalább két könyvet legyűrök. Ha én lennék a tanügyminiszter akkor olyan rendeletet hoznék, hogy olvashatsz bármilyen könyvet csak épp olvass…

Hobbi választás

Figyelve az embereket az utcán vagy a boltban néha elgondolkodok, hogy milyen lehet az életmódjuk és mivel foglalkoznak. Persze elárulja róluk a ruhájuk a viselkedésük, talán az autójuk. Mivel szeretek kerékpározni nem tudom eldönteni ha látok egy drága biciklin valakit, hogy honnan van pénze ilyen járgányra. Menedzser, mérnök netán villanyszerelő? A GMBN csatorna ezt megtette helyettem (igaz engem az országúti kerékpár érdekel) és kiderült, hogy nagyon sok pénzbe kerül ez a hobbi és ha kevés a jövedelmet akkor maximum csak futni mehetsz (spoiler az autószerelő a kakukktojás!).

Bryan Johnson

Mindenki tudja, hogy ha egészségesen és sokáig szeretne élni akkor az nem egyszerű hisz mindent fel kellene áldozni érte (vegetáriánussá kell válni, naponta mozogni, jól kell aludni stb.). Mindenek előtt nagyon sok pénzbe kerül és radikálisan meg kell változtatni a életmódot. Mint ahogy Bryan Johnson csinálja, igaz hogy egy kicsit extrémül. Sok mindenben nem értek egyet vele (150 táplálékkiegészítő naponta, kísérleti génterápiás kezelés és nem eszik szénhidrátot, sőt van aki azt mondja, hogy úgy néz ki mint egy vámpír) de a kitartása irigylésre méltó. Ha milliomos lennék, hasonlóan csinálnám. Csak az a gond, hogy az emberiség nagy része nem tud így élni és nem tud ellenállni a cukornak az alkoholnak és a fast foodnak. Mozgalmat is indított, Ne halj meg címen és állítólag vannak már követői, Magyarosságon is. Kritikát a Neflixen megjelent dokumentumfilmről itt olvashattok, videókat pedig itt.

Facebook bejegyzés

Miközben a Meta megszünteti tényellenőrző programját az Egyesült Államokban, megosztottam egy bejegyzést a címének pedig bemásoltam a szövegéből kiragadott mondatot: “a közösségi oldalak szennyéből táplálkozó“… majd fél perc múlva jött is az üzenet, hogy leszedték mert megsértettem a közösségi elveket. Csodálkoztam mert így még nem jártam soha majd rájöttem, hogy azért tiltották le mert benne voltak a kiemelt szavak. Rögtön próbálkoztam újra de nem adtam címet és csodák csodája így már minden rendbe volt. A lényeg, hogy nem szabad fikázni a közösségi oldalakat, hisz nélkülük nem tudunk élni és butulni…

Nem jól csinálod!

Tele van az internet olyan videókkal, miszerint “egy életen át rosszul csináltad a teát, a spagettit stb.” megnézed, hüledezel majd másnap, semmit sem tanulva ugyanúgy csinálsz mindent mint addig. Miért van ez? Szerintem megszokásból, kényelemből hisz így tanították, ezt láttam egy életen át. Ezeket nem tudja felülírni semmi még a szakember se. Tudom, hogy nem egészséges pl. a pizza de mégis az egyik kedvenc ételem. Ráadásul most az év kezdetén mindenki megfogad valamit amit úgy sem fog betartani. Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Calvin Klein alsógatya

A fényképen, sajnos nem a szerző látható hanem egy AI-vel generált macsó.

Először a kilencvenes években a férfiaknak szánt un. életmódmagazinokban (pl. MAX) láttam a reklámokban, majd miután megszűnt a nyomtatott sajtó egy jóképű színészt választottak ki, alsógatyamodellnek (az aktuális modell jelenleg Jeremy Allen White). Én is ilyen alsógatyát szerettem volna hordani habár nem illik az életmódvitelemhez. De most az angyalka jóvoltából már büszkén viselhetem és alig várom, hogy a melóban amikor valamiért lehajolok és kőműves dekoltázst villantok akkor mindenki irigykedve lássa, hogy mit hordok.

Újra Karácsony

Van aki izgatottan várja és van akit nem nagyon érdekel. Sokat írtam a kereszténység legnagyobb ünnepéről de úgy vettem észre, hogy manapság egy kicsit megkopott az élménye, mert nem tudom úgy élvezni mint a gyerekkoromban. Na de ne legyek ünneprontó ezért kívánok mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket ezzel a szép zenével.

A hosszú élet titka

Mindenki a születésénél fogva olyan ételeken nő fel amilyet elébe tesznek majd ahogy felnő rájön, hogy a magyar konyha (ami nem a Világörökség része) egyáltalán nem egészséges. Ilyenkor vagy radikálisan változtat az életmódján vagy igazi magyar emberként, szívinfarktusban meghal még a nyugdíjba menetele előtt. Én hiszek a híres egyetemek kutatásainak a szakembereknek akik kimondták, hogy több mint 20 év kutatásai szerint a növényi alapú étrend a legegészségesebb. Innentől kezdve nem érdekel a pacal, a véres hurka, a kirántott hús és a töltelékes káposzta (csak a vegán) vagy a tejföl túlzott használata stb. A lényeg a megelőzés ami bevallom őszintén nagyon nehéz betartani hisz enni jó de ha nekem nem hisztek akkor hallgassátok meg Dr. Schwab Richárd intelmeit.

Hibrid háború

A romániai elnökválasztás körül kialakult botrány súlyossága mutatja azt hogy Oroszországnak nem elég csak Ukrajna elfoglalása mert vissza akarja állítani az 1990 előtti állapotot un. hibrid háborúval. Nemrég még szurkoltunk a moldovai elnökválasztáskor, hogy ne kerüljön az ország orosz befolyásoltság alá de ők megoldották. Most pedig kiderült, hogy egy bizonyos Călin Georgescu úr Putyin beépített embere, akivel senki nem számolt, megnyerte az első fordulót, a TikTokon kampányolva (nem mondták ki, hogy melyik ország állt e példátlan cselekedet mögött de mindenki sejti). Szerencsére lefújták az egészet és majd jövőre megismétlik. Szerintem jól döntöttek mert ha az úr nyert volna akkor Románia újra elindult volna visszafele mi magyarok pedig szedhettük volna a sátorfánkat. Az egész ügy már régóta elkezdődött és érdekes módon a SRI (a román titkosszolgálat) nem látta előre a következményeket. Nem a rá szavazók a hibásak hanem elsősorban a jelenlegi hatalom mert nem vette tudomásul, hogy a kisember elégedetlen az életével és igen nálunk is igény van egy erős kezű diktátorra hisz sokan még mindig nosztalgiáznak Ceaușescu iránt. Azt is tudjuk hogy a közösségi média óta hülyül az ember és jól lehet őt manipulálni így. Soha nem gondoltam volna, ezelőtt egy hónappal hogy ide jutunk és remélem, hogy megállítják a román szélsőjobboldal előrenyomulását és a tisztelt urat kizárják a versenyből mert csalt, de nagyon.

Călin Georgescu

Soha nem gondoltam volna, hogy egy olyan figura nyeri az elnökválasztás első fordulóját akiről semmit nem tudtunk és hát kiderült utólag róla, hogy valójában Putyin jelöltje. Egy olyan ember aki mindenféle összeesküvés elméleteknek a híve (oltás és klímaválság-tagadó, a víz számára több mint H2O, az aludobozos Pepsiből viszed be a nanocsipet a szervezetedbe, egyszer pedig egy földönkívülivel is elbeszélgetett?!), kedveli a legionáriusokat, a NATO-ba nem kellett volna belépni imádja az oroszokat mert szeretik a hazájukat, a háborúért pedig az ukránokat hibáztatja. Egy tökéletes, extrém szélsőjobboldali, populista fazon aki messiásnak állítja be magát és szembefordul az elittel (majd ő rendet és igazságot teremt, lásd Trumpot). Mindezt a kínai TikTokon kampányolva érte el, állítása szerint nulla összegből. A szomorú az hogy a sok buta ember, akik csak a közösségi médiából informálódnak, elhitték az ígéreteit és most ott tartunk, hogy röhög rajtunk a fél világ. Remélem, hogy a második fordulóban felülkerekedik a józan ész és nyerni fog egy olyan politikus (ha még a kisebbik rossz is) aki továbbra is elkötelezett euroatlanti.

Post Navigation